

REGULAMIN STRONY INTERNETOWEJ www.zemexpolska.pl
POSTANOWIENIA WSTĘPNE
-
Niniejszy regulamin (dalej: „Regulamin”) określa warunki korzystania z serwisu zlokalizowanego na stronie internetowej pod domeną www.zemexpolska.pl (dalej: „Serwis”), prowadzonego przez ZEMEX POLSKA SP. Z O.O., wpisana do KRS pod numerem 0000884017, adres głównego miejsca wykonywania działalności: ul. Walentego Roździeńskiego 2a, 41-946 Piekary Śląskie, NIP: 4980272116, REGON: 388174529, adres poczty elektronicznej: biuro@zemexpolska.pl numer telefonu: +48 880754129, zwanego dalej „Usługodawcą”
-
Regulamin określa warunki i zasady świadczenia usług drogą elektroniczną za pomocą Serwisu zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
-
Użyte w Regulaminie pojęcia otrzymują następujące znaczenie:
-
Użytkownik Serwisu – każda osoba korzystająca z usług świadczonych w ramach Serwisu,
-
Konto – oznaczony indywidualną nazwą (loginem) i hasłem zbiór zasobów w systemie teleinformatycznym Usługodawcy, w którym gromadzone są dane Użytkownika Serwisu wprowadzone przez niego w procesie rejestracji Konta, a także inne informacje dotyczące złożonych zamówień lub świadczonych w ramach Serwisu usług.
-
Klient – użytkownik Serwisu składający Zamówienie w ramach Serwisu.
-
Konsument – oznacza Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) oraz art. 38a ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014.827 z późn. zm.).
-
Zamówienie – zamówienie złożone przez Użytkownika Serwisu za pośrednictwem Serwisu dotyczące sprzedaży i dostawy towaru (rzeczy) z aktualnej oferty Usługodawcy,
-
Regulamin został udostępniony na stronie Serwisu pod adresem www.zemexpolska.pl a na życzenie może zostać przesyłany na wskazany adres poczty elektronicznej.
RODZAJE I ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
-
Usługi świadczone drogą elektroniczną na podstawie Regulaminu polegają na umożliwieniu:
-
przeglądania treści Serwisu, tworzenia i korzystania z Konta oraz jego usunięcia, składania Zamówienia, wyrażania opinii, składania reklamacji, komunikowania się z Usługodawcą w innych istotnych dla Użytkownika Serwisu sprawach, w tym korzystania z innych udostępnionych w danym czasie usług (np. „Zapytaj o produkt”, „Poleć znajomemu”, „Dodaj do przechowalni”, „Odzyskaj hasło”),
-
korzystania z usługi "Newsletter" polegającej na przesyłaniu, za zgodą Użytkownika Serwisu, informacji handlowych o aktualnej ofercie, promocjach, rabatach, zniżkach i wyprzedażach na podany adres email.
-
Usługi oferowane w ramach Serwisu świadczone są na rzecz wszystkich Użytkowników Serwisu oraz bezpłatnie, chyba że Usługodawca poinformował w sposób jednoznaczny, że dana usługa świadczona jest wobec ograniczonego kręgu osób lub jest świadczona odpłatnie.
WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
-
Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca są następujące:
-
posiadanie komputera lub innego urządzenia multimedialnego,
-
aktywne połączenie z siecią Internet
-
aktywne konto poczty elektronicznej,
-
system operacyjny Microsoft Windows, Linux, Os, Android,
-
przeglądarka internetowa: Internet Explorer, Mozilla FireFox, Opera, Chrome, zaktualizowana do najnowszej wersji udostępnionej przez dostawcę przeglądarki,
-
włączona obsługa apletu JavaScript, plików Cookies.
-
Zabrania się dostarczania w ramach Serwisu jakichkolwiek treści o charakterze bezprawnym, w tym informacji i danych spreparowanych w sposób stwarzający ryzyko naruszenia bezpieczeństwa informatycznego lub stabilności Serwisu, jak też informacji naruszających prawa własności intelektualnej, w tym prawa autorskie i prawa do znaków towarowych lub naruszających dobra osobiste Usługodawcy lub osób trzecich.
-
Wszelkie treści udostępniane do przeglądania w ramach Serwisu, w tym zdjęcia i nagrania wideo są utworami podlegającymi ochronie prawnej zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) i stanowią własność intelektualną Usługodawcy oraz podmiotów współpracujących z Usługodawcą. Użytkownik Serwisu uprawniony jest wyłącznie do przeglądania przedmiotowych treści. Wszelkie inne czynności, w tym kopiowanie i rozpowszechnianie w całości lub części bez zgody Sprzedawcy jest zabronione.
-
Usługodawca może niezwłocznie rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną lub ograniczyć albo wyłączyć dostęp do Konta do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji w wypadku gdy Użytkownik Serwisu naruszył postanowienia niniejszego Regulaminu, przepisy prawa, dobre obyczaje albo prawa osób trzecich, w szczególności gdy pomimo wezwania Użytkownik Serwisu nie przywrócił stanu zgodnego z umową/prawem lub nie usunął skutków stwierdzonego naruszenia w wyznaczonym terminie.
WARUNKI ZAWIERANIA I ROZWIĄZANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
-
Użytkownik Serwisu może utworzyć Konto z wykorzystaniem formularza rejestracji udostępnionego w ramach Serwisu. Utworzenie konta jest dobrowolne, a korzystanie z utworzonego konta jest bezpłatne. Proces tworzenia Konta zakończony jest przesłaniem na wskazany adres e-mail zawiadomienia o utworzeniu konta z linkiem aktywacyjnym.
-
Poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego Użytkownik Serwisu zawiera z Usługodawcę umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną na czas nieoznaczony, aktywując jednocześnie dostęp do utworzonego Konta. W braku bezzwłocznej aktywacji Konta wprowadzone dane nie będą dalej przetwarzane i zostaną usunięte. W takim wypadku umowę uważa się za niezawartą.
-
Użytkownik Serwisu zobowiązuje się chronić dane podane w procesie rejestracji przed ich użyciem przez osoby nieuprawnione, a w szczególności nie udostępniać Konta osobom nieuprawnionym.
-
Użytkownik Serwisu zobowiązany jest aktualizować dane podane w ramach konta niezwłocznie po ich zmianie. Zmiana danych możliwa jest za pomocą udostępnionego Konta.
-
Z uwagi na fakt, iż korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną wiąże się ze szczególnym zagrożeniem, jakie występuje przy korzystaniu z sieci Internet, Użytkownik Serwisu winien stosować odpowiednie zabezpieczenia, a w szczególności używać aktualizowanych na bieżąco programów antywirusowych oraz zapór sieciowych – firewall.
-
Użytkownik Serwisu może zrezygnować z usług związanych z utworzonym Kontem w każdym czasie. Minimalny czas trwania zobowiązań Użytkownik Serwisu nie jest określony, a Użytkownik Serwisu nie jest zobowiązany do korzystania z usług przez jakikolwiek okres. W razie złożenia dyspozycji o rezygnacji z usług związanych z utworzonym Kontem, konto zostanie usunięte.
-
Korzystanie z usługi "Newsletter" nie wymaga tworzenia Konta, jednak wymaga wyrażenia przez Użytkownika Serwisu zgody na przesyłanie informacji handlowych na podany adres email. Zgoda na przesyłanie informacji handlowych może zostać w każdym czasie cofnięta w sposób wskazany przez Usługodawcę, a także poprzez złożenie stosownego oświadczenia na adres poczty elektronicznej Usługodawcy.
-
Usługodawca zastrzega prawo żądania wyjaśnień w wypadku gdy udostępnione dane budzą uzasadnione wątpliwości co do ich poprawności lub zgodności z prawdą. Nie udzielenie wyjaśnień w wyznaczonym terminie uprawnia Usługodawcę do odmowy zawarcia umowy o świadczenie usług elektronicznych lub odmowy przyjęcia Zamówienia. W takim wypadku utworzone już Konto może zostać usunięte i Usługodawca uprawniony jest do anulowania złożonego Zamówienia.
-
Usługodawca może rozwiązać umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia, po uprzednim powiadomieniu Użytkownika Serwisu o zamiarze usunięcia konta, jeżeli Użytkownik Serwisu nie zalogował się na Konto w ciągu 2 lat od ostatniego logowania na Konto.
-
Rozwiązanie umowy przez którąkolwiek ze Stron jest równoznaczne z utratą przez Użytkownika Serwisu dostępu do Konta ze skutkiem na dzień rozwiązania umowy. Usługodawca jest w takim wypadku uprawniony do niezwłocznego usunięcia danych zgromadzonych na Koncie.
-
Wszelkie oświadczenia Stron dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną uznaje się za skutecznie doręczone, jeśli dotarły do adresata na podany adres poczty elektronicznej z zachowaniem formy dokumentowej.
SKŁADANIE I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ
-
Usługodawca prowadzi działalność gospodarczą zgodnie z informacjami wskazanymi na stronach Serwisu, z zastrzeżeniem, że informacje prezentowane na stronach Serwisu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Tekst jednolity: Dz.U.2014.121), a są wyłącznie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego.
-
Wszystkie ceny prezentowane na stronach Internetowych Serwisu podawane są w polskich złotych (PLN) i zawierają podatek VAT (cena brutto).
-
Usługodawca umożliwia złożenie Zamówienia z wykorzystaniem Konta lub bez tworzenia takiego Konta. Po utworzeniu konta możliwe jest złożenie Zamówienia z wykorzystaniem danych podanych przy rejestracji Konta.
-
Złożenie zamówienia możliwe po potwierdzeniu przez Użytkownik Serwisu faktu zapoznania się treścią Regulaminu oraz akceptacji określonych w nim warunków korzystania ze Serwisu
-
Użytkownik Serwisu składając Zamówienie bez tworzenia Konta przyjmuje do wiadomości i akceptuje fakt, iż w takim wypadku dostęp do pewnych funkcji Serwisu może zostać ograniczony ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanych danych.
-
W celu złożenia Zamówienia należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na stronie Serwisu, a w szczególności podać niezbędne i zgodne z rzeczywistością dane. Odmowa podania niektórych danych może stanowić podstawę do odmowy przyjęcia złożonego zamówienia do realizacji. W takim wypadku umowa o świadczenie usługi nie zostaje zawarta.
-
Zamówienie uważa się za złożone z chwilą potwierdzenia przyjęcia Zamówienia przez Usługodawcę.
-
Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od czasu potrzebnego na skompletowanie wszystkich towarów z Zamówienia. W przypadku szczególnie dużych zamówień, termin dostawy zamówionych towarów może ulec przesunięciu w czasie, o czym Zamawiający zostanie poinformowany drogą elektroniczną.
-
W przypadku niedostępności towaru objętego Zamówieniem, Klient zostanie niezwłocznie poinformowany o tym fakcie. W takim wypadku Klient podejmuje decyduje, czy Zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy Zamówienie ma być anulowane.
-
W przypadku wysyłki towaru za pośrednictwem przewoźnika, Klient zobowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju. Jeżeli stwierdzi, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie przesyłki, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.
-
Z chwilą wydania przez Usługodawcę towaru przewoźnikowi, przechodzą na Klienta niebędącego Konsumentem korzyści i ciężary związane z towarem oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru. W takim wypadku Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie towaru powstałe od przyjęcia do przewozu aż do momentu wydania go Klientowi niebędącemu Konsumentem, jak również za opóźnienie w dostawie przesyłki.
-
W przypadku zamówienia towaru i nie odebrania przesyłki przez Klienta, koszty dostawy i jej zwrotu do Usługodawcy ponosi Klient nie będący Konsumentem. Po otrzymaniu nieodebranej przesyłki Sprzedawca poinformuje Klienta drogą mailową o wysokości poniesionych kosztów, które Klient zobowiązany jest uiścić na rachunek bankowy Usługodawcy w terminie 3 dni na podstawie wystawionej faktury VAT.
-
Płatności za pośrednictwem udostępnionego przez Usługodawcę systemu płatności mogą dokonywać wyłącznie osoby uprawnione do posługiwania się danym instrumentem płatniczym.
PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
-
Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014.827 z późn. zm.) Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 tejże ustawy.
-
Bieg terminu do odstąpienia od umowy w wykonaniu której Usługodawca wydaje rzecz, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności rozpoczyna się od objęcia rzeczy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części.
-
Konsument może odstąpić od umowy, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy przy użyciu formularza udostępnionego w ramach Serwisu. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
-
W przypadku odstąpienia Konsumenta od umowy umowę uważa się za niezawartą. Jeżeli Konsument złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Usługodawca przyjął jego Zamówienie, Zamówienie przestaje wiązać.
-
Usługodawca ma obowiązek niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
-
Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
-
Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Usługodawcę, Usługodawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
-
Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz Usługodawcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez Usługodawcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że Usługodawca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.
-
W razie odstąpienia od umowy Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
-
Zwrotu towaru należy dokonywać na adres: Zemexpolska.pl, ul. Brynicka 13A, 41-945 Piekary Śląskie
-
Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
-
Informujemy, że prawo odstąpienia od zawartej umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów:
-
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
-
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
-
w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
-
w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.
POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE, GWARANCJA I RĘKOJMIA
-
Użytkownik Serwisu może zgłaszać reklamacje dotyczące zarówno usług świadczonych drogą elektroniczną jak i wykonania Zamówienia za pośrednictwem formularza udostępnionego w ramach Serwisu, na adres poczty elektronicznej reklamacje@zemexpolska.pl lub listem poleconym na adres Usługodawcy podany w Regulaminie z dopiskiem „reklamacja".
-
Reklamacja powinna zawierać, aczkolwiek nie jest to wymóg jej rozpatrzenia: dane pozwalające na identyfikację Użytkownik Serwisu, adres poczty elektronicznej Użytkownika Serwisu lub inny adres do kontaktu, numer zamówienia bądź inne dane pozwalające na identyfikację zamówienia, a także okoliczności uzasadniające reklamację, a w szczególności opis stwierdzonej wady.
-
Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, Usługodawca przed rozpatrzeniem reklamacji, zwróci się do Użytkownika Serwisu o jej uzupełnienie we wskazanym terminie.
-
Usługodawca udziela odpowiedzi na reklamację w terminie 30 dni od dnia jej otrzymania. Jeżeli Usługodawca nie udzielił odpowiedzi na reklamację w terminie, o którym mowa wyżej, uważa się, że uznał reklamację. Użytkownik Serwisu otrzyma informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji z wykorzystaniem podanych przez Użytkownika Serwisu danych kontaktowych.
-
Zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego odpowiedzialność Usługodawcy z tytułu rękojmi za wady towarów wobec Klienta nie będącego Konsumentem ulega wyłączeniu. Wszystkie towary sprzedawane przez Sprzedawcę objęte są gwarancją Producenta. Zgłoszenia z tytułu stwierdzonych wad w związku z udzieloną gwarancją dokonywane są w trybie zgłaszania reklamacji. Sprzedawca przekazuje towar do Producenta. W przypadku wysyłki reklamowanego towaru, Klient zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem.
SPOSOBY POZASĄDOWEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW
-
Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń m.in. zwracając się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy lub zwracając się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem a Usługodawcą.
-
Użytkownik Serwisu może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu z Usługodawcą zwracając się do powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
-
Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod adresem http: //www.uokik.gov.pl.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
-
Usługodawca dokłada starań w celu poszanowania prywatności oraz ochrony danych osobowych każdej osoby odwiedzającej Serwis. Szczegółowe założenia wdrożonej przez Usługodawcę polityki prywatności, w tym informacja o zasadach ochrony danych osobowych osób fizycznych oraz prawach przysługujących osobom, których dane są przetwarzane w ramach Serwisu dostępne są pod linkiem Polityka Prywatności
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień Regulaminu. Usługodawca zawiadomi Użytkownik Serwisu o zmianie postanowień Regulaminu publikując zmiany na stronie internetowej Serwisu oraz wysyłając informację na podany przez Użytkownik Serwisu adres poczty elektronicznej. Zamówienia przyjęte do realizacji przed dniem wejścia w życie zmiany Regulaminu, świadczone są na dotychczas obowiązujących warunkach.
-
W wypadku umowy zawartej z Użytkownikiem Serwisu, który nie jest Konsumentem, prawem właściwym dla tejże umowy jest prawo polskie, a wszelkie spory wynikające lub mogące wyniknąć z tejże umowy zostają poddane pod rozstrzygnięcie sądu właściwego miejscowo dla siedziby Usługodawcy.
-
Regulamin wchodzi w życie z dniem 30.06.2022r